ZIP zatváranie

Popis kategórie

Nepriepustné vrecká na kávu predstavujú najlepšiu možnosť, ako dlhšie uskladniť suché produkty, ktorým vadí kyslík. Ide najmä o kávové zrná, sypaná čaj z byliniek či kakao.

Škodlivý kyslík

Ak dobre neuzatvoríte nádobu alebo vrecku, ktoré obsahujú kávu, môžete ostať prekvapení. Kyslík spôsobí, že sa zrná začnú strácať svoju kvalitu, pretože sa začnú zvetrávať. Chuť kávy preto už nebude taká ako predtým. Pri sušenom ovocí môže kyslík spôsobiť neželané zvlhnutie.

Zabránenie preniknutiu kyslíka

Kávové vrecko by malo mať zipové, hermetické, uzatvorenie, ktoré prepustí do vrecka len minimum kyslíka. Samotný obal by mal byť tmavších nepriepustných farieb a mali by ste ho uchovávať na miestach, kde nedopadajú priame slnečné lúče.

Zipové uzatvorenie

Nielen kávové zrná, ale aj iné suché či sypké produkty, sú citlivé na svetlo a samotný kyslík. Takéto potraviny musia byť uzatvorené v nádobách alebo vreckách, ktoré zabezpečia ich dlhšiu trvácnosť. Zipové uzatvorenie je výhodné aj z čisto praktických dôvodov – nikdy sa vám nič len tak nevysype.

Zobraziť celý popis Skryť popis
Zoradiť:
Najpredávanejšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najnovšie
Zobrazených 1-15 z celkovo 15 záznamov.

Recenzie

 • Overený zákazník

  (23.05.2024)

  super cena čo je u mňa prvoradé
  dostal som darček vodotesné puzdro, ani som o tom nevedel
  Vidieť, že si vážia zákazníka.

 • Overený zákazník

  (23.05.2024)

  super cena
  bezproblémová funkčnosť
  malý darček
  Môj druhý nákup.

 • Overený zákazník

  (23.05.2024)

  Maximálná spokojnosť s promptným vybavením objednávky/menej ako 24 hodín/, dúfam však,že mi kazeta vydrží dlhšie ako posledná objednávka pred rokom/nevydržala na 800 kopií ako bolo deklarované, bolo to maximálne
  400 kopií, ale aj tak som spokojná, i keď cena dosť vzrástla takmer o 5 eur
  oproti predchádzajúcej objednávke