Optické valce

Popis kategórie

Kompatibilné optické valce OPC

Optické valce patria medzi najdôležitejšie komponenty laserových tlačiarní. Napriek tomu sa tieto súčasti pomerne často zamieňajú so samotnými tonermi. Úloha optického valca v procese laserovej technológie tlače je však diametrálne odlišná.

Kým toner je kazeta s práškom, optický valec priamo sprostredkováva tlač dokumentov. Technológia laserovej tlače je pomerne zložitá. Možno preto postačí keď uvedieme, že na optický valec s vodivou vrstvou sú pohyblivou optikou vyznačované textové alebo obrazové znaky, ktoré sú v procese tlače pokryté tonerovým práškom a prenesené na kancelársky papier, kde sú následne zafixované.

Optické valce niečo vydržia, výmene sa však nevyhnete

Životnosť optických valcov sa vyjadruje počtom vytlačených strán. Pri optických valcoch sa počíta rádovo v niekoľkých tisíckach a je oveľa vyššia, ako je výťažnosť tonerov. Nie je ničím neobvyklým, ak pri optickom valci nájdete životnosť 15, 20 alebo až 60 tisíc strán.

Musí teda uplynúť pomerne veľa času a vystriedať musíte niekoľko tonerov, kým vám tlačiareň ohlási nutnosť výmeny optického valca. Nevyhnutnosť výmeny optického valca zvykne signalizovať tiež znížená kvalita tlače. Narastajúci počet tlačových chýb a rôzne šmuhy sú spravidla neklamnými príznakmi opotrebenia optického valca. S výmenou sa ako inak, môžete vysporiadať dvomi spôsobmi.

Originálne vs. kompatibilné optické valce 

Originálne optické valce už tradične ponúkajú špičkovú kvalitu, ktorú si však môžete pokojne dopriať aj nákupom lacnejších optických valcov od alternatívnych výrobcov. Časy kedy sa náhradné súčiastky pre tlačiarne robili doslova na kolene v garážových firmách sú dávno preč a alternatívni výrobcovia dnes patria k serióznym spoločnostiam s patričným výrobným zázemím. Testovanie výrobkov podľa noriem ISO je úplnou samozrejmosťou. Všetky optické valce z našej ponuky zároveň disponujú uznávaným certifikátom STMC, takže pochybnosti o ich kvalite nie sú vôbec na mieste.

Alternatívne optické valce skutočne nie sú na zahodenie a či už siahnete po valci určenom do tlačiarne Brother, Epson, Hewlett Packard, Lexmark, Minolta alebo Samsung, vždy dostanete kvalitu porovnateľnú s originálnym výrobkom. Naprázdno od nás neobídete ani vtedy, ak hľadáte optické valce pre ostatné renomované značky tlačiarní.

Pri výbere optického valca sa môžete riadiť podobne ako pri výbere tonera. Rozhodujúcim parametrom tak môže byť nielen cena, ale aj počet vytlačených strán.

Zobraziť celý popis Skryť popis
Zoradiť:
Najpredávanejšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najnovšie
Zobrazených 1-24 z celkovo 57 záznamov.

Recenzie

 • Overený zákazník

  (19.05.2024)

  100% spokojnosť

 • Overený zákazník

  (16.05.2024)

  Rýchly a spoľahlivý
  -
  Opakovaná objednávka, som spolojná

 • Overený zákazník

  (14.05.2024)

  cena
  rýchlosť