3D Tlač

Popis kategórie

3D tlač pomocou 3D tlačiarne môže byť zábavným koníčkom alebo sa dá použiť na vytváranie reálnych objektov. Proces vytvárania 3D objektu sa začína návrhom objektu. Potom 3D tlačiareň vytvorí objekt vrstvu po vrstve. Na vytlačenie objektu používa 3D tlačiareň špeciálne plastové vlákna, ktoré v tenkých vrstvách vytvárajú trojrozmerný tvar. Filament je zvyčajne vyrobený z plastu, ale niektoré 3D tlačiarne môžu používať aj iné materiály, napríklad kov alebo sklo.

Hlavné súčasti 3D tlačiarne

Hlavnými komponentmi 3D tlačiarne sú lôžko, tlačová hlava a riadiaci systém. Lôžko je miesto, kde sa umiestňuje a tlačí objekt. Tlačová hlava má trysku, ktorá z nej vytláča plastové vlákno pri rôznych teplotách a rýchlostiach podľa potreby. Nakoniec riadiaci systém riadi všetko od zahrievania a chladenia až po udržiavanie presnej úrovne tlaku na tlačovej hlave.

Využitie 3D tlače

Tlačenie na 3D tlačiarni vo všeobecnosti zahŕňa ukladanie vrstvy po vrstve materiálu na vytvorenie pevných objektov zdola nahor. Možno ich použiť na širokú škálu účelov, od výroby prototypov až po sériovú výrobu.

Zobraziť celý popis Skryť popis
Zoradiť:
Najpredávanejšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najnovšie
Zobrazených 1-3 z celkovo 3 záznamov.

Recenzie

 • Overený zákazník

  (19.05.2024)

  100% spokojnosť

 • Overený zákazník

  (16.05.2024)

  Rýchly a spoľahlivý
  -
  Opakovaná objednávka, som spolojná

 • Overený zákazník

  (14.05.2024)

  cena
  rýchlosť